Земля

Знайдено термітники розміром з Великобританію. Їх видно з космосу

А ще їм близько 4000 років.

Roy Funch

Пагорби, які легко можна побачити на Google Earth, це не гнізда. Швидше вони – результат повільного і поступового створення мережі взаємопов’язаних підземних тунелів. Активність термітів протягом тисяч років привела до утворення приблизно 200 мільйонів конусоподібних горбів близько 2,5 метрів заввишки і 9 метрів в діаметрі.

«Ці пагорби створені лише одним видом термітів. Кількість виритої землі дорівнює приблизно 10 кубічних кілометрів, тобто 4000 єгипетських пірамід, і це одна з найбільших структур, побудованих одним видом комах »,говорить Стівен Мартін, дослідник з Університету Салфорд в Великобританії.

Знайдено термітники розміром з Великобританію. Їх видно з космосу
Roy Funch

Пагорби були здебільшого приховані з виду завдяки каатингу, листопадно-рідколісній рослинності, одним з найбільш унікальних біомів на Землі. Їх помітили «чужаки», включаючи вчених, тільки коли частина цих земель розчистили під пасовища в останні кілька років.

Зразки ґрунту з центру 11 пагорбів показали, що їх вік варіюється від 690 до 3820 років.

Поки вчені вивчають, яким чином терміти організували настільки чітку структуру розташування термітників, але питань ця несподівано знайдена територія викликає чимало. Наприклад, ніхто поки не розуміє, як ці колонії термітів структуровані фізично, оскільки ще не знайдено жодної камери королеви.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button