Наука

Дослідження: швидкість мислення практично не змінюється протягом життя

Дослідники з Гейдельберзького університету з’ясували, що швидкість обробки когнітивної інформації залишається стабільною протягом десятиліть.

Image by Pexels from Pixabay

Психологи з Гейдельберзького університету прийшли до висновку, що швидкість мислення — здатність вирішувати проблеми, що вимагають миттєвої відповіді, — істотно не змінюється протягом десятиліть.

Дослідники оцінили дані великого онлайн-експерименту, в якому взяли участь більше мільйона осіб. Результати показують, що швидкість обробки когнітивної інформації залишається в значній мірі стабільною у віці від 20 до 60 років, пізніше вона починає погіршуватися.

Дослідники з Гейдельберга поставили під сумнів існуюче на сьогодні припущення про те, що швидкість мислення починає знижуватися вже в ранньому дорослому віці.

“Загальноприйнята думка полягає в тому, що чим старше ми стаємо, тим повільніше реагуємо на зовнішні подразники. Якби це було так, швидкість мислення була б найвищою у віці близько 20 років, а потім поступово знижувалася”, – стверджує Мішель фон Краузе, доктор

Щоб перевірити цю теорію, дослідники провели переоцінку даних великомасштабного американського дослідження. Вони організували онлайн-експеримент, де випробовуваним потрібно було натиснути кнопку, щоб відсортувати слова за категоріями «хороші» або «погані».

Зміст мав другорядне значення: дослідники використовували велику кількість даних, щоб виміряти тривалість когнітивних рішень.

Оцінюючи отримані дані, доктор фон Краузе і його колеги відзначили, що в середньому час реакції випробовуваних зростав зі збільшенням віку. Але за допомогою математичної моделі вони змогли показати, що це явище не було пов’язано зі змінами у швидкості мислення.

“Ми думаємо, що літні випробовувані реагували повільніше, тому що відповідали більш обережно і більше концентрувалися на тому, щоб уникнути помилок. Водночас швидкість виконання завдань також сповільнювалася через те, що літнім учасникам експерименту було потрібно більше часу, щоб натиснути відповідну клавішу після того, як вони знайшли правильну відповідь”, – резюмує Мішель фон Краузе, доктор

Ще один висновок полягав про те, що середня швидкість обробки інформації поступово знижувалася у учасників старше 60 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button