Технології

Вартість батарей для електромобілів знизиться до $ 60 за кВтг

Одна з основних причин відносно невеликої популярності повністю електричного транспорту – його висока ціна. Вона багато в чому обумовлена дорожнечею акумуляторних батарей.

Зараз виробники електромобілів наближаються до знакової вартості акумуляторів 100 доларів США в перерахунку на один кіловат-годину ємності, а в деяких випадках вже і долають цей рубіж.

Проте, як сказав Ілон Маск на Battery Day 2020 року, електромобілі зможуть стати по-справжньому масовими тільки після здешевлення батарей ще як мінімум на 40%. Тому генеральний директор Tesla запропонував план зі зниження вартості батарей до 56 доларів за кіловат-годину. У березні цього року про намір домогтися ціни в 60 доларів повідомив Volkswagen.

Тепер аналогічну мету встановило Міністерство енергетики США. Рішення знизити планку до 60 доларів в перерахунку один кіловат-годину прийнято лише через чотири місяці після того, як був опублікований план досягти до 2030 року середньої по країні вартості електромобільних батарей 80 доларів за кіловат-годину.

Всього дванадцять років тому вартість виготовлення акумуляторів для електромобілів становила 1200 доларів за кіловат-годину. Тоді ж була поставлена мета зменшити цей показник до 2012 року до 500 доларів, до 2014 року – до 300 доларів, а надалі домогтися значень 150 і 100 доларів без прив’язки до певного строку.

За словами Дейва Хауелла, в той час було абсолютно незрозуміло, як виробники батарей зможуть досягти планки в 100 доларів. Він також додав, що здивований тим, як швидко галузь наближається до підкорення цього рубежу. Хауелл вважає, що спостережуваний прогрес – результат не тільки розвитку технологій, але і підвищення попиту на подібні рішення з боку звичайних споживачів.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button