Наука

Ваш домашній улюбленець може виявитися справжньою машиною вбивства

Всім відомо, що дикі кішки — це величезна небезпека. Однак домашні коти теж можуть бути справжньою катастрофою. Новий аналіз показав, як вихованці впливають на дику природу країни на прикладі Австралії.

В середньому кожна бродяча кішка вбиває 186 рептилій, птахів і ссавців у рік. В Австралії, де було проведено дослідження, лише 1,1 мільйона домашніх кішок міститься в будинку постійно, а 2,7 мільйона вибираються з дому на полювання.

Також, дуже часто господарі помиляються, що їх вихованець не виходить з дому. Дослідження показало, що зі 177 кішок, власники яких вважали, що тварини знаходяться всередині будинку вночі, 69 кішок (39%) крадькома вибиралися назовні для нічних пригод.

Багато власників вважають, що їх коти не полюють, тому що вони ніколи не знаходять убитих тварин. Однак дослідження, які використовували нашийники для спостереження, показали, що багато домашніх кішок вбивають тварин, не забираючи їх з собою. У середньому, вусаті пухнастики приносять додому лише 15% своєї здобичі.

У загальній складності бродячі домашні кішки вбивають в Австралії 390 мільйонів тварин на рік. Після таких страшних цифр багато господарів можуть подумати, що це точно не про їх улюбленців. Проте вчені виявили, що навіть поодинокі домашні кішки призводять до зниження й повної втрати популяцій деяких місцевих видів тварин.

Природно, домашня кішка вбиває менше особин, ніж дика. Однак на це впливає той факт, що щільність здобичі в містах помітно нижче, ніж у дикій природі. На квадратний кілометр домашні кішки вбивають в 30 — 50 разів більше тварин, ніж дикі кішки в лісі за рік.

Багато місцевих тварини, які живуть в межах міста, не мають високих репродуктивних показників, тому вони не можуть вижити при такому рівні хижацтва.

Вчені підкреслюють, що хороша дієта або годування кішки великою кількістю м’яса не можуть запобігти полювання. Також як і дзвіночки на ошийниках.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть