Наука

«Вчені: Бірозчинне пакування з панцира краба може замінити пластик

Біорозчинне пакування з панцира краба може з часом замінити пластик, вважають американські вчені. Міцний матеріал з хітину і целюлози нешкідливий для навколишнього середовища.

"Ученые: Биоразлагаемая упаковка из панциря краба может заменить пластик

Технологічний інститут Джорджії синтезував прозорий органічний матеріал, який відмінно підходить на заміну пластику. Дослідження, результати якого з’явилися в ACS Sustainable Chemistry & Engineering, розповідає про способи отримання і використання нової речовини. Хітин, служить основним полімером, що видобувається з екзоскелетів членистоногих.

Також вченим знадобився полілактид з тростини, кукурудзи, який послужив основою. На нього нанесли суспензію з частинок целюлози і волокон хітину. Речовини прекрасно склеюються і на 67% краще затримують кисень, порівняно з поліетиленовими пакетами та іншими пластиковими виробами.

Головним завданням співробітників інституту Джорджії тепер є знаходження дешевого джерела хітину. Відзначається, що речовина є в панцирах крабів, комах, ракоподібних і так далі. Також новий матеріал перевірять на стійкість до випаровуванням води.

Кнопка «Наверх»
Закрыть