Наука

«Затор» зі стовбурових клітин викликає посивіння волосся

Стовбурові клітини, з яких формуються пофарбовані «частинки» волосся, з віком втрачають рухливість і «застрягають» всередині волосяного фолікула. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Група дослідників під керівництвом Нью-Йоркського університету вивчила стовбурові клітини, попередники меланоцитів, які визначають колір волосся. Аналіз показав, що такі клітини мають унікальну здатність переміщатися між зонами зростання в волосяних фолікулах, але з віком застряють і втрачають здатність дозрівати і зберігати колір волосся.

Забарвлення волосся залежить від того, чи отримують стовбурові клітини, попередники меланоцитів, сигнал, який змушує їх стати зрілими клітинами і виробляти білкові пігменти, відповідальні за колір, пояснюють автори дослідження. Ці стовбурові клітини не виконують інших функцій, але постійно розмножуються, щоб формувати пігментні клітини.

Дослідження показало, що такі стовбурові клітини неймовірно пластичні. Під час нормального росту волосся вони постійно переміщаються вперед і назад по осі зрілості між відсіками волосяного фолікула. Саме під час такого руху клітини піддаються різним впливу, які впливають на їх зрілість.

Зокрема, вчені виявили, що певне місце розташування всередині зростаючого волоса викликає трансформацію стовбурових клітин від найбільш примітивного стану в транзитно-ампліфікуючі, необхідне для подальшого розвитку.

Дослідники виявили, що в міру того, як волосся старіє, випадає, а потім неодноразово відростає, все більша кількість стовбурових клітин застряє всередині опуклості волосяного фолікула. Залишаючись там, вони не дозрівають в транзитно-ампліфікучий стан і не повертаються до свого вихідного місця розташування в зародковому компоненті волосяного фолікула, де білки підштовхнули б їх до регенерації в пігментні клітини.

Це дослідження пояснює, чому волосся продовжує рости (інші стовбурові клітини не порушені цим процесом), але з віком втрачають свій колір. Дослідники вважають, що розуміння механізму, який призводить до посивіння, допоможе знайти спосіб повернути процес назад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button