Наука

Вчені близькі до розуміння збільшення обчислювальної потужності людського мозку

Вчені зробили заяву, що близькі до розуміння того, як можна збільшити обчислювальну потужність людського мозку. Інформацією поділилося тематичне зарубіжне видання.

Ученые близки к пониманию увеличения вычислительной мощности человеческого мозга

«Справа не тільки в тому, що люди розумні, тому що у них більше нейронів і більше кори, просто вони поводяться по-різному. В людських нейронах існує більше електричної компартменталізації ((англ. compartmentation — відділення) — просторове роз’єднання за допомогою біомембран ферментів та субстратів у клітині або внаслідок метаболічних процесів, які взаємно несумісні), і це дозволяє цим одиницям бути трохи більш незалежними, що потенційно призводить до збільшення обчислювальних можливостей окремих нейронів», – зазначає нейробіолог Марк Харнетт з Інституту MIT досліджень мозку.

Нове дослідження показало, що у людей дендрити (через що нервові клітини отримують сигнали від інших нейронів) мають різні електричні властивості, які можуть допомогти пояснити, як мозок обробляє інформацію, що надходить. У людей кора головного мозку становить близько 75% від загального обсягу мозку, у порівнянні з приблизно 30% у мозку щура. Хоча cortex cerebri в два-три рази товще, ніж у гризунів, вона підтримує одну і ту ж загальну організацію, що складається з шести відмінних шарів нейронів. Нейрони з п’ятого шару взаємодіють з дендритами досить довго, щоб дістатися до першого рівня, що означає – вони могли в процесі еволюції подовжитися, а електричні сигнали повинні були пройти значно далі.

Використовуючи важкодоступні зразки тканин мозку людини, нейробіологи МІТ виявили, що дендрити людини мають різні електричні властивості, ніж у інших видів. Їх дослідження показують, що електричні сигнали слабшають більше, оскільки вони течуть уздовж, що призводить до більш високого ступеня електричної компартменталізації, а це означає, що невеликі ділянки можуть поводитися незалежно від іншої частини нейрона. Ці відмінності можуть сприяти підвищенню обчислювальної потужності людського мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button