Наука

Виведені рослини, які можуть рости на інших планетах

Виведені рослини, які можуть рости на інших планетах. Відкриття, яке вирішує одну з основних перешкод колонізації Місяця або Марса, зробили вчені зі Швейцарії.

Выведены растения, которые могут произростать на других планетах

Головний персонаж стрічки «Марсіанин» Марк Уотні зрозумів, що в космосі вирощувати щось куди складніше, ніж на рідній планеті. Попри те, що фільм є вигадкою, рослини з Землі дійсно не адаптовані до життя в умовах слабкого тяжіння, а також у ґрунті без органіки. Проблему вирішили наукові співробітники Цюріхського університету.

Повідомляється, що експертами використані властивості гормону стріголактона, який регулює симбіотичні відносини кореня рослини і ґрунтових грибів. Вчені створили петунії, які виділяють його збільшену кількість, що стимулює розвиток симбіозу. Завдяки цьому рослина прискорюється у зростанні, а також краще вбирає воду, фосфати та азот з ґрунту. Завдяки експериментам вчені з’ясували, що такі властивості зберігаються навіть при мікрогравітації.

Гриби як би імітують земний ґрунт, у якому багато органіки. Це робить сорти рослин, які можуть виробляти стріголактон в підвищених концентраціях, основою для землеробства як на космічних кораблях для міжпланетних польотів, так і на інших планетах. Експерти стверджують, що такий підхід є більш ефективним, ніж завантажувати на зореліт добрива і ґрунт.

Цей винахід може стати корисним і на Землі. Управління симбіозом між рослинами і мікроорганізмами здатне збільшити врожаї. Застосування генномодифікованих бактерій знизить кількість добрив, що використовуються фермерами, і зменшить викид парникових газів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button