Технології

Вчені дізналися, що саме відповідає за смак газованої води

Вчені з’ясували, що за специфічний «кусючий» смак газованих напоїв відповідають зовсім не бульбашки газу, а кислота.

Нове дослідження вчених з Monell Center вказує, що для того, щоб відчути унікальний смак газованих напоїв, пощипування язику, не потрібні бульбашки вуглекислого газу. Бульбашки лише підсилюють смак напою, впливаючи на наш дотик.

Газована вода є невід’ємною частиною величезної кількості продуктів, споживаних у всьому світі. До цих пір вважалося, що освіжаючий смак газованої води заснований на бульбашках розчинених в рідині вуглекислого газу під великим тиском. Даний процес зустрічається і в природі, наприклад, у весняних водоймах або ферментованих напоях, таких як пиво. У газовані напої вуглекислий газ додають за допомогою відповідних виробничих процесів. Але, виявляється, не бульбашки газу відповідають за специфічний смак газованої води.

Коли пляшку газованої води відкривають, тиск у ній різко падає і вуглекислий газ виривається з розчину у вигляді бульбашок. Після ковтка напою, ферменти в ротовій порожнині перетворюють залишковий вуглекислий газ в вуглекислоту. Саме вона активує чутливі нервові закінчення, які сигналізують про легке подразнення порожнини рота, яке ми відчуваємо, як специфічний смак газованої води. При цьому бульбашки лише підсилюють смак, збільшуючи хімічне подразнення, викликане вуглекислотою.

Виявити джерело смаку газованої води вдалося за допомогою 11 добровольців, які пили газовану воду в барокамері. Справа в тому, що при підвищеному атмосферному тиску бульбашки утворюються в меншій кількості, а при зниженому в більшому. Таким чином, по ідеї, смак напою повинен був змінюватися. Але навіть при підвищеному тиску, еквівалентному глибині занурення 10 м, смак газованої води практично не змінився.

Дане дослідження дуже важливе для величезного ринку безалкогольних напоїв, який давно потребує освіжаючі смаки, причому більш здорові, ніж нинішні рецепти.

Більше того, больові відчуття при деяких видах раку також залежать від утворення кислоти в тканинах. Розуміння механізму впливу вуглекислоти на рецептори може допомогти зменшити страждання пацієнтів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button