Всесвіт

Знайдено планети у одній з найдавніших зірок Чумацького Шляху

У зірки віком 10 мільярдів років виявили систему з трьох планет з незвично низькою металічністю.

Стародавні планети TOI-561: погляд художника / ©Adam Makarenko, W. M. Keck Observatory.

Зірка TOI-561 (TYC 243-1528-1) знаходиться на відстані близько 280 світлових років, в сузір’ї Секстант. Вона має розміри і масу трохи менше Сонця і при віці близько 10 мільярдів років вважається однією з найстаріших в нашій Галактиці. TOI-561 знаходиться в її товстому диску, поміж ранніх зірок, що відрізняються низьким вмістом важких елементів (вмістом металів).

Саме ці елементи потрібні для утворення планет з твердою поверхнею. Тим більш несподівано стало виявлення у неї цілої системи таких планет. Відкриття стало можливим завдяки космічному телескопу TESS і наземному Keck I, що працює в гавайській обсерваторії Keck. Про знахідку розповідається в статті, опублікованій в Astronomical Journal.

Судячи з даних транзитних спостережень, навколо древньої зірки обертаються три порівняно невеликі планети: TOI-561b, c і d. Планети TOI-561c і d важча за Землю в сім і три рази відповідно, а їх радіус перевищує земний в 2,9 і 2,3 раза. TOI-561c робить річний оборот по орбіті за 10,8 доби, а TOI-561d – за 16,3 доби. А ось внутрішня TOI-561b здійснює повний оберт навколо Землі всього за 0,44 нашої доби. Завдяки такій близькості до зірки температура на ній повинна перевищувати 1700 ° С.

TOI-561b належати до класу суперземель, маючи радіус 1,45 земного, а масу – 3,2 маси Землі. Виходячи з цього, щільність TOI-561b становить 5,5 г / см?: отже, вона складена з твердих порід, оскільки стільки ж становить середня щільність нашої планети. Теоретично для таких планет вона повинна бути вище, але низька металічність системи TOI-561 робить її планети не такими масивними.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button