Земля

Вчені: На зміни кліматичних умов на Землі вплинули вулкани

Під час проведення наукової роботи фахівців зі Сполучених Штатів Америки, вдалося визначити, що за весь період існування життя на Землі вулканічні породи чинили величезний вплив на кліматичні зміни. Такою інформацією поділилася відоме наукове видання Science.

В опублікованій статті йде мова про те, що вченими з Техаського університету в Остіні були проведені геофізичні відкриття. В результаті їх було встановлено, що конкретно впливає на кліматичні зміни від тепла до холоду, які сталися на Землі за останні 720 мільйонів років.

Керівник проведеного навчання Райан Маккензі розповів, що в моменти, коли вулкани перебували в активному стані, на планеті була помічена більш тепла погода. І навпаки, коли вулкани були не такими активними, цей період збігся з холодами.

За словами Маккензі, кількість вуглекислого газу в атмосфері безпосередньо впливає на кліматичні умови Землі. Не так давно експертам вдалося знайти відповідь на питання, що було причиною коливань у рівні СО2. Подібні гіпотези твердять, що геологічні маси, такі як гор, в певні періоди історії нашої планети додали масу свіжого матеріалу на поверхню Землі, що спричинило зменшення СО2 в атмосфері. Нещодавно проведене дослідження описує СО2 в якості основної рухової сили погодних змін. Фактори кількості кисню й активності вулканів внесли корективи в клімат на нашій планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button