Людина

Приховані токсини в рибі можуть послабити імунітет

Дієтологи часто говорять про те, що риба має вирішальне значення для здорового харчування. Але новий аналіз вчених з Каліфорнійського університету показує, що приховані забруднюючі речовини, що містяться в морепродуктах, можуть чинити негативний вплив на наше фізичне благополуччя. Експерти стверджують, що домішки океану можуть забруднювати харчовий ланцюг і в підсумку порушувати здатність організму виводити токсини, коли морепродукти потрапляють до людини на стіл.

b5345ff34d075598302bcd756b5ffac0

Дослідники вивчили 37 органічних забруднювачів та їх вплив на клітинну мембрану білка P-gp, який грає ключову роль в усуненні токсинів. Фахівці виявили, що майже половина з цих речовин порушує роботу природних захисних сил організму. Одним з них є спірний пестицид DDT, який був заборонений для використання майже 30 років через його небезпеку для здоров’я людини. Дослідження, проведене в 2014 році, виявило прямий зв’язок між даним пестицидом і хворобою Альцгеймера у літніх людей.

Фахівці зазначають, що діти особливо схильні до ризику впливу даних токсичних речовин, так як вони мають низькі рівні білка P-gp і можуть споживати забруднюючі речовини через грудне молоко.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»