Земля

Забруднення атмосфери б’є рекорди

Учені повідомляють про те, що атмосфера Землі акумулювала в собі величезну кількість вуглекислого газу. Подібного роду відомості були отримані американськими фахівцями, які представляють Національне управління океанічних і атмосферних досліджень. Станція управління, яка розташовується на Гаваях, змогла досить точно зафіксувати вміст в атмосфері Землі вуглекислоти в кількості чотириста мілілітрів на кубометр повітря. Отримані дані стали справжнім рекордом за всю історію ведення подібного роду спостережень, а саме з 1958 року.

Для вчених подібне стрімке зростання показників стало справжньою несподіванкою. Крім усього іншого були отримані переконливі докази того, що збільшення числа викидів двоокису вуглецю безпосередньо пов’язано зі спалюванням вугілля, нафти і природного газу.

Варто відзначити, що ще в середині дев’ятнадцятого століття концентрація вуглекислоти в атмосфері Землі не перевищувала трьохсот мільйонів часток. До восьмидесятих років минулого століття вона почала збільшуватися і перевалила за триста мільйонів часток. Згідно з попередніми даними рубіж в чотириста п’ятдесят мільйонів часток буде досягнутий за дуже короткий період часу. У минулому високий рівень вмісту вуглекислоти в атмосфері Землі вже був, але тоді ще не існувала людина, а саме близько чотирьох мільйонів років тому.

Фахівці вважають, що вже сьогодні необхідно вживати невідкладних заходів для того щоб стримати стрімке зростання концентрації вуглекислоти в атмосфері Землі. Якщо цього не зробити, то в майбутньому наслідки для клімату планети будуть просто катастрофічними. У першу чергу як вважають вчені, слід активно впроваджувати нові альтернативні джерела енергії, які допоможуть звести до мінімуму негативний вплив на навколишнє середовище. Стрімке збільшення вуглекислого газу призведе до неминучого підвищення парникового ефекту і в цілому температури на планеті.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button