Людина

Вчені: надлишок сну особливо шкідливий в середньому віці

Пересипати так само шкідливо, як недосипати. Як показало дослідження британських вчених, це правило особливо актуально для людей середнього віку, який, до речі, у Великобританії починається в 55 років.

foto_cikavosti_01.07.2014-016_resized

Дослідження, в якому взяли участь близько 9000 людей у віці від 50 до 64 років, показало, що сон тривалістю менше шести або більше восьми годин на добу погіршує пам’ять і здатність до прийняття рішень. При цьому погіршення роботи мозку було відзначено тільки у 65-89-річних учасників дослідження, що спали понад норму.

Читайте також: Впливають місячні цикли на сон?

Виходить, що не тільки недосипання становить небезпеку для здоров’я. Вчені з Університету Уоріка кажуть, що надлишок сну може викликати ті ж проблеми. За їх словами, кількість годин сну, необхідних для повноцінного відпочинку організму, змінюється з віком. А ось достатній час для сну може навіть сповільнити вікове зниження розумових здібностей, яке призводить до слабоумства, відзначають дослідники.

Шість-вісім годин нічного сну на добу є необхідною умовою для оптимальної роботи мозку дорослої людини. Це узгоджується з результатами попереднього дослідження, згідно з яким для фізичного здоров’я корисно спати 6-8 годин на добу. Сон зменшує ризик розвитку ожиріння, гіпертонії, діабету, хвороб серця, а також інсульту.

Також зазначається, що у літніх людей був виявлений значний зв’язок між якістю сну і когнітивними здібностями. Попередні дослідження показали, що під час сну людський мозок очищається, організм звільняє себе від шкідливих токсинів, накопичених протягом дня.

Дослідження проводилося на 3 968 чоловіків і 4821 жінці протягом одного місяця. Його результати були опубліковані в журналі PLoS One.

Місяць тому дослідники з університетів Оксфорда, Кембриджа, Гарварду, Манчестер і Суррея заявили про те, що сьогодні багато людей ігнорують важливість сну, що в результаті веде до серйозних проблем з психічним і фізичним здоров’ям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button