Людина

5 органів, без яких може прожити людина

Іноді ми втрачаємо частини себе. Фрезерувальникам і токарям відрізає пальці на руках, любителі зимової риболовлі відморожують ноги, приблизно кожен двохсотий житель Землі лягає під ніж хірурга для видалення апендикса. Втрата деяких органів позначається на якості життя сильніше, ніж втрата інших. Є органи, без яких жити не можна. Наприклад, серце, печінку, мозок. Але є нюанси.

Людина до всього пристосовується. Ну, майже до всього. Зрозуміло, що можна прожити довге життя без ока, руки, ноги, апендикса або статевих органів. Набагато більш дивно те, що люди цілком обходяться без деяких непарних внутрішніх органів, які виконують важливі функції й щодня підтримують життя в людському тілі.

Можна жити без селезінки

Селезінка у людини одна і, на відміну від апендикса, весь час зайнята корисними справами (а саме – виробляє лімфоцити, головна зброя імунної системи), тому можна подумати, що без неї жити не можна. Це не так: після видалення селезінки люди стають украй сприйнятливі до будь-яких хвороботворних бактерій і змушені вести дуже обережний спосіб життя, але все-таки живуть, ходять на роботу і виховують дітей. «Людиною без селезінки» якось підписався молодий Чехов: як лікар, він, звичайно, знав, що така людина можлива, хоча живеться йому важко.

Можна жити без шлунка

Операція з повного видалення шлунка (резекція) – не найкраще що може з вами трапитися, зате вона не смертельна. Правда, відразу після операції поживні речовини доведеться отримувати тільки внутрішньовенно, а через пару-трійку потрібно буде сісти на довічну дієту, та ще кожен день пити вітаміни, тому що кишківник справляється з їх всмоктуванням гірше шлунка. Але жити без цього органу можна.

Можна жити без мозочка

Як можна жити без частини мозку, та ще такої важливої, як мозочок, який у здорової людини координує всі рухи тіла? Ні лікарі, ні нейробіологи не знаходять відповіді на це питання, і тільки захоплюються неймовірною пластичністю мозку, здатного працювати з тим, що є. Останній випадок агенезії мозочка зареєстрували у 2015 році у 24-річної китаянки. Дівчина все життя відчувала невеликі складнощі з ходьбою і не була кращою ученицею в класі, проте жила повноцінним життям і навіть народила дитину. Про те, що у неї ніколи не було ні мозочка, лікарі дізналися тільки тоді, коли дівчина звернулася в лікарню зі скаргою на часті запаморочення.

Можна жити без підшлункової та щитоподібної залози

Ігри з ендокринною системою дуже небезпечні, тому операції повного видалення щитоподібної і підшлункової залоз призначають тільки вигляді крайніх заходів. Без цих органів життя триває, але супроводжується безліччю побічних ефектів. Крім того, пацієнтам потрібно довічна замісна терапія; замість того, щоб з комфортом отримувати потрібні гормони від власних залоз, пацієнтам доводиться приймати таблетки й ставити уколи.

Можна жити без жовчного міхура

Операцій з видалення жовчного міхура в рік проводять сотні тисяч: це один з найбільш тендітних органів людського тіла. Добре, що він не життєво важливий!

До речі, у «Популярною механіки» з’явився новий розділ «Блоги компаній». Якщо ваша організація хоче розповісти про те, чим займається – напишіть нам

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button