Всесвіт

У Чумацькому шляху виявлено новий спіральний рукав

Цю структуру назвали Рогоза. Це довгий завиток газу. Він настільки великий, що астрономи схильні вважати, що це частина галактичного спірального рукава, який досі ніхто не помічав.

Чумацький Шлях – піщинка в безмежному океані галактичних ниток

«Питання, як так утворився такий величезний шлейф газу, залишається відкритим. З іншого боку, Рогоз може бути частиною нового рукава … Хоча викликає подив те, що дана структура не повторює деформацію галактичного диска », – пишуть у своїй статті астрономи з Нанкинського університету в Китаї.

Є кілька причин, за якими вченим складно уявити Чумацький шлях в трьох вимірах. Одна з них – складність визначення відстаней до космічних об’єктів. Інша ж полягає в тому, що існує безліч явищ, які важко ідентифікувати й класифікувати.

Щоб ідентифікувати Рогоза, команда під керівництвом астронома Чонга Лі використовувала величезний сферичний радіотелескоп з 500-метровою апертурою (FAST). З його допомогою вишукувалися хмари нейтрального атомарного водню (HI). Такі хмари зазвичай присутні в спіральних рукавах галактик, подібних нашій. Вивчаючи відмінності у світінні водню, можна зобразити розташування рукавів Чумацького шляху, не дивлячись на нього з боку.

Коли астрономи розрахували швидкість руху Рогоза, то чимало здивувалися: він повинен знаходитися на відстані близько 71 750 світлових років від галактичного центру. Тобто, в зовнішніх областях галактики. Це далі, ніж будь-які відомі спіральні рукави цієї галузі Чумацького шляху. Отже, Рогоз неймовірно величезний: його розмір становить близько 3590 світлових років в довжину і 675 світлових років в ширину.

Але коли дослідники звірили свої дані з даними огляду HI на всьому небі, вони виявили, що Рогоз може бути ще більшим – близько 16 300 світлових років в довжину.

У вчених виникло кілька цікавих питань. Більшість газових шлейфів розташовані набагато ближче до центру галактики й тісно пов’язані з її спіральними рукавами. Якщо Рогоз належить до цієї категорії шлейфів, то неясно, як він утворився й опинився за межами відомих вченим спіральних рукавів Чумацького шляху.

З іншого боку, якщо це спіральний рукав, то він досить незвичайний. Давним-давно галактичний диск Чумацького шляху скривився після зустрічі з іншою галактикою. Проте, форма Рогоза не зовсім відповідає деформації диска галактики, що дуже дивно для спірального рукава.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button