Всесвіт

Темна матерія розміром з астероїд: вчені вигадали, як її знайти

Автори нової роботи заявили, що «астероїди» з темної матерії можна зафіксувати за ударними хвилями, що виникають через їх зіткнення із зірками.

Автори нової роботи з Національної прискорювальної лабораторії SLAC (США) та Університету Париж-Сакле заявили, що коли темна матерія проходить крізь зірки, вона може викликати сплески унікальних сигналів. Їх можна відстежити з допомогою звичайного телескопа.

Темна матерія – це невідома форма матерії, яка має значний гравітаційний вплив у Всесвіті, що підтверджується численними спостереженнями. При цьому вона не бере участі, або дуже бере участь у всіх інших взаємодіях.

Більшість параметрів чорної матерії невідомі, але вчені в рамках дослідження мають намір сконцентрувати увагу на об’єктах, за масою приблизно еквівалентних астероїдам.

Раніше вважалося, що такі об’єкти складно вивчати, оскільки вони дуже рідкісні, щоб стикатися з Землею, і дуже малі, щоб їх можна було помітити в космосі.

Якщо такі об’єкти є, то вони з певною частотою повинні проходити крізь астрономічні об’єкти. Команда дослідників вважає, що з проходженні астероїдів крізь зірки у великих швидкостях утворюється своєрідна «ударна хвиля». Досягаючи поверхні зірки, вона викликає короткочасний спалах у видимому, ультрафіолетовому та рентгенівському діапазонах, який можна побачити за допомогою телескопів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button