Наука

Вчені назвали біологічні причини спортивної витривалості

Фізичні вправи корисні для здоров’я всіх, але ми по-різному переносимо навантаження. Фахівці з Медичного центру Бет Ісраель Діаконесс в Бостоні, США, вважають, що нарешті змогли дізнатися причину цього феномена.

Для нового дослідження вчені набрали 654 добровольців, які вели малорухливий спосіб життя, і попросили їх пройти 20-тижневий курс вправ на витривалість. Під час проведення експерименту автори роботи проаналізували понад 5000 різних білків в крові учасників.

Цей аналіз показав більше сотні білків, які вказували на швидку «здатність до навчання» або позитивну / негативну реакцію організму на підвищення інтенсивності. Роберт Герстен, керівник дослідження, сказав: «На сьогодні ми не можемо точно передбачити, хто отримає більшу кардіо респіраторну користь від фізичних вправ. Всі люди отримують користь від спорту. Але різниця в ефективності насправді вражаюча ».

В цілому 147 білків були пов’язані з аеробною потужністю або VO2max. Це показник кількості кисню, який ваше тіло може використовувати і переносити в м’язи. Чим більше значення, тим краща ваша працездатність, витривалість і спортивні досягнення (якщо у вас є «розумний» годинник, ви можете дізнатися про своє значення VO2max в розділі «Кардіо витривалість»). Крім це команда виявила 102 білки, які передбачали навчання людини, тобто можливість покращувати показник VO2max після і під час тренування.

Зіставивши два цих параметри, вчені змогли виділити серед випробовуваних людей, які не отримували особливі переваги при підвищенні інтенсивності вправ. Автори кажуть, що можливість вивчити власну «придатність» до підвищення активності, може стати ключем до ефективних тренувань. Багато людей можуть місяцями збільшувати інтенсивність і не отримувати ніяких результатів, зрозумівши причину цього, вони могли б скорегувати програму своїх занять.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button