Людина

Вчені назвали головні причини появи почуття втоми

Вчені розповіли про головні причини появи такого поширеного почуття, як втома. Серед названих факторів малорухливий спосіб життя, порушення режиму сну, недостатні фізичні навантаження.

Як показала нова наукова робота, проведена в Університеті Арізони в рамках Дослідницької програми зі сну і здоров’ю, звичка спати довше негативно позначається на біологічних годинниках людини і на 11% збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Експерти рекомендують не працювати допізна і стежити за режимом сну. У цьому можуть допомогти спеціальні трекери або програми. Одним з головних факторів, що викликають втому, вважається низька фізична активність. Тренування підвищують рівні нейротрансмітерів, які, збільшують енергію, провокуючи викид в кров серотоніну, дофаміну, норадреналіну.

Відсутність світла і свіжого повітря здатне погіршувати настрій і знижувати кількість енергії. Важливо виходити на вулицю через кожні дві години тим, чий спосіб життя складно назвати активним. Це необхідно для вироблення таких гормонів як серотонін і мелатонін. Втома викликає також недостатній рівень вітамінів групи В, заліза, пристрасть до продуктів, що містять цукристі вуглеводи. Слід переглянути свій раціон, замінивши тістечка на бобові, овес.

За словами вчених, кофеїн, алкоголь і неповноцінний сон тісно пов’язані з появою втоми. Нерідко перераховані фактори викликають стрес і депресію. Люди, які страждають від хронічної втоми, більше відчувають себе нещасними і більше схильні до психічних розладів, уклали фахівці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button