Людина

Антиперспіранти змінюють мікробний склад шкіри

Використання антиперспірантів не тільки впливає на вашу соціальне життя, але також істотно змінює життя мікробів, які живуть на вашій шкірі. Нове дослідження вчених з Університету Північної Кароліни показало, що антиперспіранти можуть значно впливати на тип і кількість бактерій, що живуть в людських пахвах і іменованих мікробіомом.

025d421123873198f277000599ad9ba4

Тисячі видів бактерій живуть на шкірі людини, і, зокрема, в пахвовій западині. Фахівці виявили, що одним із найбільших факторів, який визначають склад бактерій в пахвах, є використання антиперспірантів.

Щоб дізнатися про вплив на склад мікробів антиперспірантів і дезодорантів, дослідники набрали 17 учасників: 3 чоловіків і 4 жінок, які використовували антиперспіранти, що знижують потовиділення; 3 чоловіків і 2 жінок, які використовували дезодоранти з етанолом або іншими антимікробними препаратами; і 3 чоловіків і 2 жінок, які не використовували ніяких продуктів. Потім вчені почали 8-денний експеримент, в ході якого всі учасники здавали мазки з пахв між 11 ранку до 1 ночі.

У перший день учасники використовували дезодоранти або антиперспіранти, з 2-го по 6-й день не використовували їх, а на 7-й і 8-й день знову почали використовувати. Потім дослідники культивували всі зразки мазків для визначення кількості мікроорганізмів, що мешкають в пахвових западинах кожного учасника. Вони виявили, що в перший день люди, що використовують антиперспірант, мали менше мікробів у зразках, ніж люди, які взагалі не користувалися даними продуктами. На третій день в учасників, які відмовилися від антиперспірантів, спостерігалося мікробне зростання, і на 6-й день кількість бактерій для всіх учасників дослідження була порівняно однакова. Однак, як тільки всі учасники почали використовувати антиперспірант на 7-й і 8-й дні, було виявлено дуже мало мікробів на шкірі учасників, що свідчило про значне скорочення росту мікробів, викликаного вживанням цих продуктів.

Дослідники також зробили генетичний аналіз всіх зразків, щоб визначити, як антиперспіранти та дезодоранти можуть вплинути на мікробне біорізноманіття – склад і різні типи бактерій – протягом довгого часу. Було виявлено, що серед учасників, які не використали дезодорант або антиперспірант, 62% мікробів становили коринебактерії, які частково відповідальні за виробництво поганих запахів, але також допомагають захищати нас від патогенних мікроорганізмів. При цьому у добровольців, які використовували антиперспіранти, коринебактерій було лише 14%. Таким чином, використанням антиперспірантів і дезодорантів повністю перебудовує мікробну флору нашої шкіри, підсумовують експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button