Всесвіт

Вчені назвали п’ять подвійних зоряних систем, потенційно придатних для життя

Астрономи з’ясували докази того, що на п’яти планетарних системах зі декількома зірками – Kepler-34, -35, -38, -64 і -413 – може існувати життя.

Нещодавно розроблена математична структура дозволила дослідникам з Нью-Йоркського університету Абу-Дабі й Вашингтонського університету показати, що ці системи постійно знаходяться в «зоні життя». Це регіон навколо зірок, в яких рідка вода могла б існувати на поверхні будь-яких ще не відкритих планет земного типу. Імовірність виникнення життя найбільша саме в такий населеній зоні в околицях зірки (circumstellar habitable zone, CHZ), що знаходиться при цьому в населеній зоні галактики (galactic habitable zone, GHZ), хоча дослідження останньої поки знаходяться в зародковому стані.

Всі планети, які недавно досліджували вчені, знаходяться між 2764 і 5933 світловими роками від Землі в сузір’ях Ліри та Лебедя.

Відомо, що з цих систем у Кеплера-64 є принаймні чотири зірки, що обертаються навколо один одного в центрі, в той час, як в інших — дві. Також у всіх є принаймні одна планета-гігант розміром з Нептун або більша. Нове дослідження показує, що присутність планет-гігантів в подвійних системах не виключає існування потенційно підтримують життя світів. Вчені відзначають, що Kepler-34, -35, -64, -413 й особливо Kepler-38 підходять для світів з океанами, подібних до земних.

12 екзопланет, відкритих Kepler, обертаються навколо пари близьких зірок. Двійкові системи поширені й, за оцінками, становлять від половини до трьох чвертей усіх зоряних систем. Дотепер в подвійних системах були виявлені тільки гігантські екзопланети, але цілком імовірно, що планети й місяця меншого розміру і земного типу просто випали з поля виявлення. Вважається, що гравітаційні взаємодії всередині мультизіркових систем зроблять умови більш ворожими для походження і виживання життя. Особливо якщо вони містять інші великі тіла, такі як планети-гіганти. Однак нове дослідження показало, що постійні зони населеності підтримуються в системах Kepler-34, -35, -38, -64 і -413. Ширина цих зон становить 0,4-1,5 астрономічних одиниць (а. Е.). Нагадаємо, відстань Землі до Сонця становить 1 а. е.

У своїй роботі вчені ґрунтувалися на попередніх дослідженнях, щоб передбачити існування, місце розташування і протяжність постійної населеної зони в подвійних системах з планетами-гігантами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button