Всесвіт

Вчені розкрили темну таємницю поверхні Меркурія

Поверхня Меркурія надзвичайно темна. Вчені побудували безліч теорій, чому у планети така поверхня. Тепер дослідники вважають, що Меркурій колись покривав шар графіту – такий же матеріал використовується, наприклад, в грифелі олівця.

c6398870e0f81957713ac93dd7d01072
Фахівці проаналізували дані космічного апарату НАСА “Мессенджер”, який зібрав багато інформації про першу від сонця планету, перш ніж розбитися об її поверхню. На думку вчених, загадкова темна речовина – це не що інше, як вуглець у вигляді графіту. Цей графіт може бути тим, що залишилося від первинної кори Меркурія, яка пізніше була покрита вулканічними викидами.

Патрік Пепловські (Patrick Peplowski) і його колеги з Лабораторії прикладної фізики університету Джона Хопкінса проаналізували результати аналізу найбільш темних частин поверхні Меркурія, які були зафіксовані космічним апаратом Messenger в кінці його місії.

Вони виявили, що темна “речовина” на Меркурії багата вуглецем та була поблизу великих ударних кратерів. На думку вчених, можна говорити про те, що темний матеріал “виходить” на поверхню з більш глибокого шару планети. Речовина, що викидається в той час, коли, скажімо, боліди або метеорити вдаряються об поверхню планети.

Читайте також:

Точно так само як і Місяць, і інші внутрішні планети-Меркурій, ймовірно, мав колись, на ранній стадії свого розвитку, величезний океан з магми і його поверхня була дуже гарячою.

“В той час, коли цей океан з магми став охолоджуватися, і мінерали почали кристалізуватися, ті мінерали, які затверділи, осіли на дно. А графіт залишився на поверхні і накопичився в початковій корі Меркурія”, — говорить Рейчел Кліма (Rachel Klima), колега Пепловського по лабораторії.

Але ця первинна кора була прихована новими нашаруваннями через вулканічні явища або інші геологічні процеси. Деяка частина цього матеріалу, багатої вуглецем, потім змішалася з вищерозміщеною породою, що і додало поверхні Меркурія загадковий темний колір.

“Якщо ми дійсно ідентифікували залишки первісної кори Меркурія, це допоможе нам зрозуміти ранню історію планети”, — підсумовує Пепловський.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Geoscience.

Нагадаємо, що “Мессенджер” – це американська автоматична міжпланетна станція для дослідження Меркурія. Апарат був запущений в космос 3 серпня 2004 року. 18 березня 2011 року станція благополучно вийшла на орбіту планети. Місія була завершена 30 квітня 2015 року.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button