Всесвіт

“Хаббл” опублікував фото “неможливого” скупчення галактик (фото)

“Хаббл” показав скупчення галактик, сплетених “павутиною” темної матерії. Нова фотографія опублікована на сайті НАСА.

 

На честь «Хеллоуїна» космічний телескоп “Хаббл” показав “темне” зображення скупчення галактик Abell 611. Воно знаходиться на відстані більше 1 000 мегапарсеків, або 3,2 млрд світлових років від Землі. Як і всі скупчення галактик, існування Abell 611 є загадкою для астрономів — цей «неможливий» об’єкт просто не повинен існувати.

Зокрема, здається, що в “павутині” швидко обертових складових галактик недостатньо маси, щоб запобігти розльоту скупчення. Це добре відома проблема масивних структур, таких як галактики та галактичні скупчення. Складається враження, що в них просто недостатньо загальної маси, щоб залишатися цілими.

Фото: NASA

Цікаво, що ця проблема не виникає в менших космічних масштабах. Наприклад, проходження планет Сонячної системи можна відносно легко розрахувати. Ніякої додаткової маси не потрібно, щоб пояснити її цілісність або інших зоряно-планетних систем. Чому це інтуїтивне правило не працює у великих масштабах, невідомо.

Однак найпоширеніша теорія полягає в тому, що Всесвіт містить величезну кількість речовини, відомої як темна матерія. Ця невідома величина, здається, не взаємодіє зі світлом, як це робить інша речовина — не випромінюючи, не відбиваючи та не поглинаючи жодної частини електромагнітного спектра. Все це робить темну матерію неймовірно складною для опису.

Скупчення галактик Abell 611 – якраз приклад можливого існування темної матерії. Всі об’єкти там просто не повинні триматися разом. Тому співробітники НАСА і назвали фотографію “темною”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments