Здоров'я

Вчені назвали шість груп людей, які схильні до утворення тромбів

Схильність до утворення тромбів підвищується при миготливій ??аритмії, у її жертв тромби часто стають причиною інсульту. Тромб – це згусток крові, який утворюється в просвіті кровоносної судини або в порожнині серця. Причин утворення тромбів може бути кілька. Найчастіше це відбувається через порушення згортання крові, а також через пошкодження клітин внутрішніх поверхонь судин. Фахівці назвали шість груп людей, які схильні до утворення тромбів.

Варто знати, що зазвичай тромби не відриваються, а ростуть в осередках атеросклеротичних бляшок. Вони перекривають судини. При утворенні тромбу разом з бляшкою, може статися інфаркт міокарда.

Люди з надмірною вагою

За інформацією Express, надмірна вага підвищує ризик утворення тромбів у венах. Також він збільшує ймовірність розвитку тромбоемболії легеневої артерії, що може привести до перевантаження серця або раптової смерті.

Курці

Куріння впливає не тільки на легені, але і на кровоносні судини, пошкоджуючи їх слизову оболонку. А хімічні речовини, що містяться в тютюні, можуть пошкодити Серцевий м’яз, структуру і функції кровоносних судин, що призводить до тромбозу

Вагітна жінка

Вагітні жінки піддаються більш високому ризику утворення тромбів, тому що народження дитини призводить до потрапляння великої кількості гормонів в кровотік. Крім того, у міру зростання дитини на кровоносні судини в черевній порожнині і тазу виявляється сильний тиск, що може блокувати кровотік, викликаючи утворення тромбів.

Люди з інфекціями або запальними захворюваннями

Будь-яка людина, що страждає серйозним захворюванням або інфекцією, піддається ризику утворення згустків крові. Мова йде про людей з діабетом, ВІЛ, хворобою Крона і деякими іншими захворюваннями.

Малорухливі люди

Малорухливий, сидячий спосіб життя також може підвищити ймовірність утворення тромбів. Ризики збільшуються, якщо при цьому людина не п’є достатню кількість води.

Люди, у яких є генетична схильність до тромбів

Ризику утворення згустків крові схильні і ті, чиї близькі родичі страждали схожою проблемою. Крім цього, деякі спадкові захворювання роблять кров густішою і схильною до згортання.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button