Наука

Вчені назвали 4 кольори одягу, які допоможуть врятуватися від укусів комарів

Нові дані про зір комарів допоможуть уникнути укусів цих відомих переносників хвороб.

Вчені з Вашингтонського університету провели нове дослідження. Виявилося, що коли звичайні види комарів виявляють газ, який ми видихаємо(CO2), вони летять тільки в бік певних кольорів. Їх приваблює червоний, помаранчевий, чорний і блакитний. При цьому, комарі ігнорують інші кольори – зелений, фіолетовий, синій і білий.

Дослідники вважають, що ці результати нової роботи допоможуть пояснити, як комарі виявляють людей. Ці комахи, “бачать” людську шкіру, незважаючи на пігментацію, як червоно-помаранчевий об’єкт.

“Схоже, що комарі використовують запахи, щоб розрізняти об’єкти поблизу», — пояснює старший автор дослідження Джеффрі Ріффелл, професор біології з Університету Вашингтона. – Комахи відчувають запах певних сполук, таких як CO2 з нашого дихання. Він, у свою чергу, стимулює їхні очі сканувати певні кольори та інші візуальні візерунки, які пов’язані з потенційним господарем, і направлятися до них».

Результати, опубліковані 4 лютого в Nature Communications, показують, як запах комарів впливає на те, як комар реагує на візуальні сигнали. Знання того, які кольори приваблюють голодних комарів, а які ні, може допомогти в розробці більш ефективних репелентів, пасток та інших методів відлякування комах. Як відомо, саме комарі переносять вірус лихоманки Західного Нілу, вірус Зіка і паразитів, які викликають малярію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button