Наука

Вчені придумали, як виявити рідкісну гіпертонію за допомогою одного тесту

Удосконалена комп’ютерна томографія допомагає виявити виліковну форму високого кров’яного тиску. Про це повідомляється в прес-релізі Лондонського університету королеви Марії.

Image by Pera Detlic from Pixabay

Клінічні випробування показали, що за допомогою нового типу медичного сканування можна виявити специфічні вузли надниркових залоз, які відповідальні за надлишкову секрецію гормонів, пов’язану з високим кров’яним тиском. Таким чином сканування допомагає діагностувати рідкісну причину гіпертонії, яка зустрічається приблизно у 10% людей.

Гіпертонія часто пов’язана з різними факторами навколишнього середовища, генетикою та способом життя, але іноді причиною є гормональна аномалія. При первинному альдостеронізмі високий кров’яний тиск викликано надмірним виробленням наднирковими гормонами альдостерону.

За оцінками, від п’яти до 10% випадків гіпертонії викликані гормональною дисфункцією. Її можна виправити за допомогою простої хірургічної процедури з видалення проблемних вузлів надниркових залоз. Але первинний альдостеронізм рідко діагностується через відсутність простого методу.

Для нового тесту вчені використовували метомідат – молекулу, яка накопичуватиметься саме у вузлах надниркових залоз. Її позначають радіоактивним індикатором і роблять звичайну комп’ютерну томографію (КТ). На знімку “загоряються” тільки ті вузлики, які надмірно продукують альдостерон.

“Вони дуже малі, і їх легко не помітити при звичайній комп’ютерній томографії, — пояснює співавтор дослідження Морріс Браун в прес-релізі. – Але найчастіше це захворювання можна вилікувати”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button