Наука

Вчені виявили зв’язок між депресією і запальними реакціями

Команда вчених виявила цікавий зв’язок між кількістю лейкоцитів і оцінками генетичного ризику виникнення депресії.

«Ми знаємо, що існує тісний зв’язок між депресією та кількома хронічними захворюваннями, а також знаємо, що існує взаємозв’язок між депресією та запальними реакціями”, – пояснює Леа Девіс, автор нового дослідження з Інституту генетики Вандербільта. «Але нам не відомо, як саме вони пов’язані і чи може одне спровокувати інше”.

Чи існує причинно-наслідковий зв’язок між депресією і запаленням, все ще залишається предметом суперечок серед вчених. Багато спостережних досліджень повідомляють про кореляцію між біомаркерами запалення та депресії, але деякі дослідники припускають, що цей зв’язок може бути непрямим. Наприклад, поганий сон або ожиріння теж можуть бути результатом депресії, а також викликати легке запалення.

Але що первинно, депресія або запалення?

Щоб вивчити це питання, дослідники переглянули майже 400 000 медичних карт, намагаючись знайти кореляцію між генетичним ризиком розвитку депресії у людини і кількістю лейкоцитів. Близько одного відсотка нашої крові складається з білих кров’яних тілець. Вони є важливою частиною нашої імунної системи, і висока кількість білих кров’яних тілець може бути ознакою того, що наш організм бореться з інфекцією.

В результаті в чотирьох різних незалежних наборах даних дослідники виявили стійкий зв’язок між підвищеною кількістю лейкоцитів і оцінками ризику полігенетичної депресії. При цьому даний зв’язок не залежала від будь-яких гострих симптомів депресії.

Дослідження також показує, що зв’язок між депресією та запаленням, ймовірно, буде двонаправленим. Це означає, що малоймовірно, що запалення є єдиною причиною депресії, але замість цього дані припускають, що відіграє роль свого роду петлі зворотного зв’язку. У міру розвитку депресії можуть з’являтися додаткові біомаркери запалення, і навпаки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button