Екологія

Вчені назвали мікропластик “троянським конем” морепродуктів

Вчені з Університету Портсмута, Великобританія, висловили свої побоювання з приводу накопичення пластику в продуктах харчування. Експерти вважають, що мікропластик може переносити потенційно шкідливі бактерії, такі як кишкова паличка, які зазвичай зустрічаються в прибережних водах.

У своїй недавній роботі дослідники встановили, що мікропластик, покритий біоплівкою (безліччю мікроорганізмів), з більшою ймовірністю потрапить в організм устриць, ніж чистий мікропластик. Річ у тому, що раніше вчені проводили експерименти лише з чистими пластмасами, проте в морському середовищі бактерії легко колонізують мікропластик, що сприяє розвитку біоплівки Escherichia coli (E. coli або кишкова паличка).

Коли вчені проводили свої експерименти, вони виявили, що устриці містили в 10 разів більше мікропластику, якщо той був покритий бактеріями. Вчені припускають, що такі частинки більше схожі на їжу, тому устриці можуть поглинати їх в більшій кількості, ніж звичайний пластик.

Це викликає серйозне занепокоєння, адже вживання мікропластику не тільки шкідливо для устриць, а й впливає на здоров’я людини. Пластик не руйнується в наших організмах, але може накопичуватися. Крім цього, якщо він стає джерелом бактерій, його споживання загрожує розвитком багатьох хвороб.

Провідний автор роботи, доктор Джоанна Престон, фахівець з морської екології та еволюції, сказала: «Ми виявили, що мікропластик дійсно є” троянським конем “морського світу. Зараз нам невідомо точно, наскільки цей факт може вплинути на харчовий ланцюжок, але ймовірність того, що істоти поглинають більше пластика і потенційно хвороботворних організмів, зрештою, зробить негативний вплив на здоров’я людини ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button