Екологія

Американські виробники добрив викидають в 100 разів більше метану, ніж передбачалося раніше

Вчені з Корнелльського університету та Фонду захисту навколишнього середовища незалежно один від одного виміряли викиди підприємств по виробництву добрив у США і прийшли до висновку, що вони викидають в атмосферу в 100 разів більше метану, ніж передбачалося раніше. Дослідження опубліковане в журналі Elementa.

Підприємства по всьому світу викидають в атмосферу значно менше метану, ніж вуглекислого газу — при цьому парниковий ефект першого в 84 рази вище. Деякі дослідники припускають, що близько 25% антропогенного впливу на клімат припадає на викиди метану.

Для вимірювання рівня викидів метану дослідники розробили нове, більш чутливе до газу обладнання, і вивчили з його допомогою шість заводів з виробництва добрив — основних промислових споживачів природного газу.

Вчені прийшли до висновку, що в середньому 0,34% всього природного газу, використаного на заводах, потрапляє в атмосферу. Всього за рік одне підприємство викидає в атмосферу до 28 Мм метану — раніше дослідники вважали, що цей показник складає всього 0,2 Мм в рік.

Раніше вчені з Ланкастерського університету підрахували, що танення вічної мерзлоти в Арктиці призведе до економічного збитку до 2300 року в розмірі від $24,8 трлн до $66,9 трлн. Це майже 500 бюджетів місії «Аполлон».

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть