Гумор

Вчені обгрунтували червоний колір носа оленя Санта-Клауса, Рудольфа

Експерти скористалися науковим підходом для обґрунтування наявності в одного з оленів Санта-Клауса червоного носа. Вчені звернули увагу на тваринну на ім’я Рудольф з упряжки казкового персонажа.

В одній з пісеньок про Санта-Клауса повідомляється, що інші олені дражнять «колегу» з-за червоного носа. При цьому в підсумку саме така особливість допомогла знайти дорогу в туманну ніч і доставити подарунки. Вчені підкреслюють, що зір північних оленів насправді досить унікальний, якщо порівнювати їх з іншими тваринами. Під час зимового періоду вони відрізняються здатністю бачити в ультрафіолетовому діапазоні.

Відповідно до слів експертів, це може допомогти в суворих природних умовах. При цьому є великий недолік під час зіткнення з туманом. Водяна суспензія блокує діапазон коротких оптичних хвиль. При цьому червоне світло має набагато більшу довжину, тому має можливість проходити через туман. Відповідно, «червоний ніс» Рудольфа виглядає дуже реалістичним з точки зору пошуку шляху. Несподівано казкова історія про Санта-Клауса має наукову основу.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button