Всесвіт

Вчені: Овочі добре ростуть на ґрунті Марса

Вчені з Нідерландів провели дослідження, завдяки яким з’ясувалося, що овочі прекрасно ростуть на ґрунті, взятого на Марсі. Така інформація з’явилася на сторінках закордонного сайту The Independent.

Група нідерландських дослідників взяла зразки марсіанського ґрунту і спробувала виростити на ньому овочі, в результаті чого спроба увінчалася успіхом. Вченим вдалося виростити кілька різновидів овочів, серед яких є помідори, горох, редька, також жито, ґрунт роздобули у вчених з американського космічного агентства NASA.

Якість і кількість врожаю, вирощеного на ґрунті, взятого на Марсі, відповідало овочам, вирощених на звичайному компості. За словами провідного експерта Уігера Уомлинка з Університету Вагенінген, при правильному поливанні, підгортанні і догляді за овочами, марсіанський ґрунт в змозі дати рясний урожай. Вчений висунув припущення ще в 2013 році, проводячи експерименти протягом 50 діб з ґрунтом, ідентичним марсіанському, що видобувається з вулканічних порід на Гавайських островах.

У ґрунті, що видобувається на Марсі, вчені знайшли ряд важливих хімічних елементів для росту рослин, такі як азот, оксид заліза і фосфор. Основною проблемою забезпечення росту рослин в марсіанських умовах є проблема з доставкою води до коренів рослини через низьку гравітацію, в тому числі, важливу роль відіграє розробка нових систем життєзабезпечення і поставок світлової енергії. Уігер Уомлинк вважає, що NASA і Вагенінгенський університет протягом наступних десяти років створять повну систему для вирощування овочів на Марсі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть