Всесвіт

NASA показало детальний знімок центру Чумацького Шляху (фото)

Нове фото центру нашої Галактики зібрали на основі 370 спостережень. На ньому можна розглянути мільярди зірок і чорних дір.

Складене зображення, на якому показаний центр нашої Галактики / © NASA / CXC / UMass / QD Wang / EPA

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору Сполучених Штатів показало новий детальний знімок над енергетичного центру нашої Галактики, розташованого у 26 тисячах світлових років від Землі. Зображення складено на основі даних 370 спостережень, проведених за останні 20 років обсерваторією «Чандра» і радіотелескопом MeerKAT в Південній Африці, мета яких – дослідження космосу в рентгенівському діапазоні.

Складене зображення, на якому показаний центр нашої Галактики / © NASA / CXC / UMass / QD Wang / EPA

«Цей знімок розширює високоенергетичний огляд” Чандри “вище і нижче площини Галактики, тобто диска, де знаходиться більшість зірок Чумацького Шляху, в порівнянні з попередніми зображеннями», – розповідається в прес-релізі NASA. Астроном Деніел Ван з Массачусетського університету в Амхерсті працював цілий рік, щоб зібрати зображення воєдино.

«Те, що ми бачимо на ньому, – це енергійна екосистема в центрі нашої Галактики, – сказав Ван. – Там знаходиться багато залишків наднових, чорних дір і нейтронних зірок. Кожна рентгенівська точка або елемент являє собою джерело енергії, велика частина яких розташована в центрі ».

Учений виявив пару плюмоподібних структур, які випускають рентгенівське випромінювання і розташовані поруч зі надмасивною чорною дірою Стрілець A * – компактним радіоджерелом в центрі Чумацького Шляху. Біля південного плюму астроном побачив рентгенівську нитку G0.17-0.41: це, за його словами, говорить про процес перезамикання силових ліній магнітного поля.

Вони перебудовуються, вивільняючи велику кількість енергії. Такі події можуть відігравати важливу роль в нагріванні газу між зірками (міжзоряного середовища). До того ж цей процес, ймовірно, відповідальний за прискорення частинок з утворенням космічних променів, подібних до тих, які спостерігаються на Землі, і за створення турбулентності в міжзоряному середовищі, яке запускає нові покоління зірок.

Судячи з фото, магнітні нитки виникають на зовнішніх кордонах великих шлейфів гарячого газу, що тягнуться на 700 світлових років. А газ в шлейфах створює магнітні поля, які стикаються, утворюючи нитки.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button