Земля

Глобальне потепління знищить муху цеце

Зазвичай багато говориться про негативні наслідки глобального потепління, але у цього процесу є і позитивні моменти. Так, наприклад, у Зімбабве, яке знаходиться на півдні Африки, практично зникли смертельно небезпечні мухи цеце.

Виявилося, сильна спека негативно впливає на її розмноження. За даними фахівців зімбабвійського національного парку «Мана пулс», за останні 27 років було зафіксовано зростання середньорічної температури на 1°С, а найжаркішому місяці року – листопаді – на 2°С. Одночасно спостерігався і інший процес: якщо в 1990 році на кожну тварину можна було знайти понад 50 мух цеце, то в 2017 році – всього одну.

Нагадаємо, що муха цеце – це кровососна комаха. При укусі вона передає людині так звану сонну хворобу, а тваринам – африканський трипаносомоз, що для домашньої худоби означає неминучу смерть.

З одного боку, через мухи цеце життя людини в тропічній Африці постійно піддавалося небезпеці, що і позначилося на чисельності населення, а утримання корів і коней, за винятком диких тварин, було проблематично. Але з іншого, – завдяки цьому в Екваторіальній Африці змогли зберегтися ще незаймані людиною райони проживання великих диких звірів.

Якщо помічена дослідниками тенденція скорочення чисельності мух цеце збережеться і в майбутньому, то це може означати докорінні зміни в життя майже половини країн Африки. А ось як це відіб’ється на дикій природі, – поки оцінити неможливо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button