Наука

Вчені: Після інсульту імунна система атакує здорові тканини мозку

Вчені з США провели дослідження макрофагів, що утворилися в кістковому мозку. З’ясувалося, що після інсульту вони атакують і здорову тканину мозку.

Ученые: После инсульта иммунная система человека атакует здоровые ткани мозга

Вчені проводили дослідження на мишах. Вони встановили, що макрофаги є складовими імунної системи і розташовані в усіх тканинах. У період запалення, з’являється після інсульту, діють макрофаги з кісткового мозку. Вчені ввели мишам генетичну інформацію в ген Cxcr4. Дослідники продемонстрували, що у здорових гризунів в мозку майже не виникають макрофаги, вироблені кістковим мозком. Однак після інсульту вони, перемістившись з крові, атакують мертву тканину, а також і здорову тканину мозку, однак пізніше залишаються лише в мертвій тканині. Через деякий час дослідники інактивували ген Cxcr4, а молекулярний перемикач, що допомагає знаходити клітини з крові, залишили. Після цього міграційні в мозок макрофаги на тривалий час пішли і в здорову тканину.

Вчені відзначили два досягнення дослідження. Перша перевага полягає в розробці генетичного переключення, що дозволяє вченим краще дослідити імунні клітини, які виникли з кісткового мозку. Другим досягненням дослідження вчені відзначають встановлення ними рецептора Cxcr4 як частини імунної відповіді, завдяки якому відбувається захист пошкодженого мозку макрофагами.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button