Головна / Наука / Вчені: Початок Всесвіту характеризувався рідким станом

Вчені: Початок Всесвіту характеризувався рідким станом

Фізики з Інституту Нільса Бора провели експеримент, який показав, що початок Всесвіту характеризувався рідким станом. Інформацією поділилося наукове видання Eurekalert.

Ученые: Начало Вселенной характеризовалось жидким состоянием

Проведена наукова робота показала, що первинна матерія за мить до утворення атомів веде себе як рідина, яку можна описати з точки зору гідродинаміки. Відзначається, що мова йде про спільну роботу в рамках великого міжнародного співробітництва ALICE, що складається з більш ніж 1800 дослідників з 41 країни і 178 інститутів.

«Одна з проблем, із якою ми стикаємося, полягає в тому, що в зіткненнях важких іонів інформація про остаточний стан багатьох частинок, виявлених експериментами, безпосередньо доступна — але ми хочемо знати, що сталося на початку зіткнення і в перші кілька хвилин після нього. Ми розробили нові і потужні інструменти для дослідження властивостей маленької крапельки QGP (ранній Всесвіт). Вони покладаються на вивчення просторового розподілу багатьох тисяч частинок, які виникають в результаті зіткнень, коли кварки і глюони опинилися в пастці частинок, з яких складається Галактика сьогодні.

Це відображає не тільки початкову геометрію зіткнення, але і чутливо до властивостей QGP. Його можна розглядати як гідродинамічний потік. Транспортні властивості кварк-глюонної плазми визначать остаточну форму хмари утворених частинок після зіткнення, тому наш метод максимально наближає до самого моменту створення Мегагалактики», — зробили висновки вчені.

За словами експертів, нові експерименти значно розширюють можливості одержання більш повного уявлення про фактичні властивості раннього Всесвіту. Група наукових працівників планує розширити отримані дані найближчим часом.