Наука

Вчені: Початок Всесвіту характеризувався рідким станом

Фізики з Інституту Нільса Бора провели експеримент, який показав, що початок Всесвіту характеризувався рідким станом. Інформацією поділилося наукове видання Eurekalert.

Ученые: Начало Вселенной характеризовалось жидким состоянием

Проведена наукова робота показала, що первинна матерія за мить до утворення атомів веде себе як рідина, яку можна описати з точки зору гідродинаміки. Відзначається, що мова йде про спільну роботу в рамках великого міжнародного співробітництва ALICE, що складається з більш ніж 1800 дослідників з 41 країни і 178 інститутів.

«Одна з проблем, із якою ми стикаємося, полягає в тому, що в зіткненнях важких іонів інформація про остаточний стан багатьох частинок, виявлених експериментами, безпосередньо доступна — але ми хочемо знати, що сталося на початку зіткнення і в перші кілька хвилин після нього. Ми розробили нові і потужні інструменти для дослідження властивостей маленької крапельки QGP (ранній Всесвіт). Вони покладаються на вивчення просторового розподілу багатьох тисяч частинок, які виникають в результаті зіткнень, коли кварки і глюони опинилися в пастці частинок, з яких складається Галактика сьогодні.

Це відображає не тільки початкову геометрію зіткнення, але і чутливо до властивостей QGP. Його можна розглядати як гідродинамічний потік. Транспортні властивості кварк-глюонної плазми визначать остаточну форму хмари утворених частинок після зіткнення, тому наш метод максимально наближає до самого моменту створення Мегагалактики», — зробили висновки вчені.

За словами експертів, нові експерименти значно розширюють можливості одержання більш повного уявлення про фактичні властивості раннього Всесвіту. Група наукових працівників планує розширити отримані дані найближчим часом.

Кнопка «Наверх»
Закрыть