Наука

Зображення широко відкритих очей відлякує птахів в аеропорту

Вчені знайшли новий спосіб боротися з пернатими на території повітряних портів. Як виявилося, зображення широко відкритих очей відлякує хижих птахів в аеропорту.

Изображения широко открытых глаз отпугивает птиц в аэропорту

Статистика вказує, що в період з 1990 по 2006 рік в США через зіткнення літаків загинули 262 людини. В основному мова йде про катастрофи за участю одномоторних невеликих літаків. Тим не менш, збитки авіакомпаній, вимушених ремонтувати авіалайнери через наслідки зіткнення з птахами досягають 650 мільйонів в рік. Зараз вже існують різні заходи по боротьбі з пернатими у злітно-посадочних смугах, але всі вони не приносять потрібного результату.

Науковці з Національного центру наукових досліджень Франції та Університету Ренн I провели масштабні дослідження, і знайшли новий метод, що дозволяє ефективно відлякувати небезпечних живих істот. Для цього дослідники почали транслювати різним хижим птахам зображення на екрані. Візуалізація широко відкритих очей показала найвищий результат. Об’єкти в лабораторії найбільше реагували на це зображення. Ці дані підтвердилися і на польових дослідженнях.

Розташовані в аеропорту Франції екрани, які постійно демонструють подібність розкриваючих все більше очей значно скоротили кількість літаючих хижаків у повітряній гавані. В окремих випадках цей показник досяг зменшення чисельності птахів у 3,6 рази. В середньому ж результат склав зниження у 2,8 рази по відношенню до колишніх даних.

Кнопка «Наверх»
Закрыть