Всесвіт

Вчені пояснили виникнення у Всесвіті білих дір

Вчені заявили, що у Всесвіті є загадкові об’єкти, так звані білі діри, вони виникають з перенароджених чорних дір. Останні втрачають енергію і інформацію, перетворюючись у нові структури, що мають слабку гравітацію.

Чорні діри формуються при руйнуванні зірок, при цьому вони володіють високою щільністю, їх не можуть покинути промені світла. Білі діри є «чорними дірами навпаки», відзначають фахівці, ці структури здатні випускати назовні енергію. Новий тип надмасивних тіл вивчався радянськими фізиками Миколою Кардашевим та Ігорем Новіковим, велику увагу цій темі надавав британський учений Стівен Хокінг.

У науковому світі заведено вважати, що нові структури можуть виникати, коли їх антиподи втрачають більшу частину енергії та інформації, поглиненої раніше. Італійський фізик Карло Ровеллі вважає, що чорні діри є переродженими структурами, вони мають довгий термін існування на відміну від білих. На це впливає гравітація, причому перехід від чорної до білої діри відбувається швидко. Разом з тим при спостереженні це виглядає так, як ніби чорна діра існує мільярди років.

Білі діри, відзначають фахівці, з’явилися задовго до зародження життя на Землі. Внаслідок короткого періоду їх існування багато з них зникли.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button