Людина

Тривалість життя чоловіків залежить від рівня статевих гормонів

Вчені заявили, що зі збільшенням рівня статевих гормонів підвищується ймовірність, що чоловік виявиться довгожителем. У даному випадку мова ведеться про 3 чоловічих статевих гормони: естрадіол, станолон, тестостерон.

Дослідники з Західної Австралії змогли встановити, що статеві гормони впливають на швидкість старіння представників сильної статі, а також можуть визначати шанси на довголіття. В даному випадку вченим довелося вивчити стан здоров’я близько 3 000 літніх добровольців віком 79-89 років.

У піддослідних взяли зразки крові чоловіків, а також витягли лейкоцити, щоб виміряти довжину тіломір. Мова йде про кінцеві ділянки хромосом, які захищають ДНК від пошкоджень. Вони коротшають у випадку кожного поділу клітини. При досягненні граничної величини укорочення стає неможливим і клітина гине. Люди, які мають генетично обумовлену низьку тривалість життя, мають тіломіри, які не відрізняються істотною довжиною. Дослідники помітили, що чоловіки, які мають високий рівень тестостерону, станолона в крові, є носіями довгих тіломір, які забезпечують клітин тривалим циклом життя.

Літні чоловіки, які мають високий рівень цієї речовини в крові, мали більш міцний і моложавий вигляд в порівнянні з однолітками. При цьому чоловіки з пониженим вмістом естрадіолу вмирали набагато раніше.

Кнопка «Наверх»