Технології

Пластиковий “конструктор” замінить бетонні балки

Інженери розробили технологію, яка дозволяє друкувати під конкретний проєкт легковажні й зручні для транспортування конструкції, які повинні прийти на зміну класичним бетонним балкам.

Залізобетонні балки служать важливими конструктивними елементами для будівель і мостів, але вони довгі і важкі, тому для їх транспортування і монтажу потрібне велике обладнання. Дослідники з Політехнічного університету Валенсії в Іспанії протягом останніх кількох років працювали над більш зручною альтернативою, запатентувавши систему, в якій використовуються «схожі на Лего» сегменти пластика, надрукованого на 3D-принтері. Їх можна збирати разом як конструктор для значної економії ваги і часу будівництва.

«Наша мета полягала в тому, щоб запропонувати альтернативу існуючим залізобетонним балкам», – розповів Хосе Рамон Альбіоль з Політехнічного університету Валенсії. «Вони виготовляються з використанням профілів, відповідних довжині деталі, що вимагає дорогої установки, до того ж їх важко транспортувати».

Команда розробляла альтернативу протягом майже трьох років і тепер представила світу проєкт, який, як сподіваються інженери, може перевернути підхід до будівництва будь-яких будівель. Система складається з серії окремих сегментів, які можна надрукувати на 3D-принтері з переробленого пластику, а потім зібрати на місці і забетонувати, щоб сформувати несучу балку. Внутрішня композиція сегментів навіяна тим, як сформовані товсті й компактні людські кістки, і вона точно так само надає балках деякі корисні властивості.

Пластиковий
Деталі “конструктора”, надруковані на 3D-принтері Polytechnic University of Valencia

За словами команди, балки важать до 80% менше, ніж стандартні конструкції з бетону, і не містять металу, що виключає ризик корозії. Більш того, їх 3D-друк легко налаштовується, а балки можна адаптувати до потрібних розмірів для виконуваної роботи.

«Можливість настройки балок на місці дозволяє адаптувати характеристики кожної з них до конструкційних потреб в кожній точці будівництва», – говорить член команди Мігель Санчес.

Команда запатентувала свою нову конструкцію структурних балок з метою комерціалізації – залишається сподіватися, що вона надійде в масове виробництво якомога швидше.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button