Наука

Вчені придумали, як поліпшити запах вина

Дослідники з Університету Фліндерса використовували наночастинки золота, щоб видалити вільний сірководень в зразках вина.

Image by congerdesign from Pixabay

Характерний запах вину надають летючі сполуки сірки (VSC). Деякі з них виробляють бажаний аромат, але інші призводять до того, що напій пахне гнилими яйцями, каучуком і не тільки. Щоб прибрати запах, у вина додають сульфат міді, який нейтралізує проблемні з’єднання. Проблема в тому, що це може негативно вплинути на смак вин.

У пошуках більш ефективної альтернативи вчені з австралійського університету Фліндерса розробили нову технологію нейтралізації сірководневих з’єднань. В експерименті вони нанесли тонке плазмове полімерне покриття на поверхню нейтральної підкладки. Потім іммобілізували на ньому наночастинки золота. Вони вибрали саме його, через здатність золота зв’язуватися з певними молекулами сірки.

У лабораторних випробуваннях слайди мікроскопа з обробленою поверхнею помістили в 40-мілілітрові зразки білих і червоних вин. У них був природно високий рівень небажаних сполук сірки.

Коли слайди видалили 24 години по тому, вчені виявили, що наночастинки нейтралізували до 45% вільного сірководню у винах поряд з іншими небажаними сполуками, такими як метаноетіол. І, що важливо, частинки спрацювали краще, ніж сульфат міді, який використовували при зіставленні зразків.

Статтю про дослідження, яке очолив доктор Агнешка Мерчінска-Василів і професор Красимир Васильєв недавно опублікували в журналі npj Science of Food.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button