Наука

500 млн років тому існували тварини, які з’єднувалися в єдиний організм!

Деякі з перших тварин на Землі були пов’язані мережами пучків ниток. Знайдено ранній доказ їх існування вченими з Кембриджа і Оксфорда. Такі організми жили півмільярда років тому. Про це повідомляє журнал Current Biology.

Вчені з університетів Кембриджа й Оксфорда виявили скам’янілі нитки, деякі довжиною до чотирьох метрів, що з’єднують організми, відомі як rangeomorphs, які домінували в океанах Землі півмільярда років тому.

Команда виявила цілі мережі ниток. Вони, можливо, використовувалися для харчування, комунікації або розмноження. Всього знайдено мережі семи видів на майже 40 різних місцях копалин в Ньюфаундленді, Канада.

До кінця едіакарського періоду, між 571 і 541 млн років тому, почали з’являтися перші різноманітні спільноти великих і складних організмів: до цього майже все життя на Землі було мікроскопічним за розміром.

Подібні на папоротник рейноморфи були одними з найбільш успішних форм життя в цей період, вони росли до двох метрів у висоту і колонізували великі ділянки морського дна. Вони були одними з перших тварин, які коли-небудь існували на нашій планеті, хоча їх дивна анатомія спантеличувала палеонтологів роками. У цих організмів не було рота, органів або засобів пересування. Одним із припущень було те, що вони поглинають поживні речовини з води навколо них.

«Ці організми, мабуть, змогли швидко заселити морське дно, і ми часто бачимо один домінантний вид на цих скам’янілих пластах. Як це взагалі було можливо, ніхто не може зрозуміти, але ці нитки можуть пояснити це явище», – каже Алекс Лю з Кембриджського відділу наук про Землі і автор статті

Оскільки вони не могли рухатися і жили в одному місці, можна проаналізувати цілі популяції за записами скам’янілостей. У більш ранніх дослідженнях рандоморфних форм було розглянуто, як ці організми змогли розмножуватися і бути настільки успішними в свій час.

500 млн лет назад существовали животные, которые соединялись в единый организм!Скам’янілі нитки – деякі довжиною до чотирьох метрів – з’єднують організми, відомі як Rangeomorphs, які домінували в океанах Землі півмільярда років тому.

Довжина більшості ниток становила від 2 до 40 см, хоча деякі були довжиною до чотирьох метрів. Однак оскільки вони настільки тонкі, філаменти видно тільки в місцях, де збереження копалин є дуже гарним, що є однією з причин, по якій вони не були ідентифіковані раніше. Скам’янілості для цього дослідження були знайдені на п’яти дільницях в східному Ньюфаундленді, одному з найбагатших у світі джерел едіакарських скам’янілостей. У цих ниток неймовірний рівень деталізації, який може бути збережений на цих давніх морських глибинах; деякі з цих філаментів мають ширину всього лише одну десяту міліметра.

«Ми завжди розглядали ці організми як окремі особини, але тепер ми виявили, що ці окремі нитки можуть бути пов’язані між собою декількома окремими членами одного і того ж виду. Тепер нам, можливо, потрібно переглянути більш ранні дослідження того, як ці організми взаємодіяли, і, зокрема, як вони конкурували за простір і ресурси на дні океану. Найбільш несподіваним для мене є усвідомлення того, що вони пов’язані. Я вивчав їх вже більше десяти років, але це стало справжнім сюрпризом», – резюмує Алекс Лю з Кембриджського відділу наук про Землі і автор статті.

Можливо, що філаменти використовувалися як форма клонального розмноження, як сучасна полуниця, але оскільки організми в мережі були однакового розміру, філаменти могли мати інші функції. Наприклад, нитки, можливо, забезпечували стійкість проти сильних океанських течій. Інша теорія полягає в тому, що вони дозволили організмам обмінюватися поживними речовинами — така доісторична версія «деревної павутини», спостережувана на сучасних деревах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button