Всесвіт

Вчені припустили наявність життя на місяці Юпітера. Що приховують льоди Європи

Нова модель вчених НАСА підтримує теорію про те, що внутрішній океан на місяці Юпітера Європа зможе підтримувати життя. Крім того, вони підрахували, що ця вода, яка, як вважається, є океаном під поверхнею крижаного покриву, могла утворитися в результаті руйнування мінералів, які містять воду, з-за приливних сил або радіоактивного розпаду. Ця робота вперше представлена на віртуальній конференції Гольдшмідта дослідником Дасвані і може мати значення для інших супутників Сонячної системи.

Європа є одним з найбільших місяців в Сонячній системі. Вчені стверджують, що з моменту обльоту космічних кораблів Voyager і Galileo поверхнева кора плаває в підповерхневому океані. Проте походження і склад цього океану були неясні.

Дослідники, що базуються в Лабораторії реактивного руху НАСА в Каліфорнії, змоделювали геохімічні резервуари всередині Європи, використовуючи дані місії Галілео.

Вчені змогли змоделювати склад і фізичні властивості ядра, силікатного шару океану. Вони виявили, що різні мінерали втрачають воду та леткі речовини на різних глибинах і при різних температурах. Дослідники підсумували ці летючі речовини і виявили, що вони відповідають передбаченій масі поточного океану. Це означає, що вони, ймовірно, присутні в самому океані.

Дослідники виявили, що океанічні світи, такі як Європа, можуть утворитися в результаті метаморфізму: іншими словами, нагрівання і підвищений тиск, викликані раннім радіоактивним розпадом або подальшим підповерхневим приливним рухом, можуть призвести до руйнування водомістких мінералів і викиду спіймані в пастку вод.

Вони також виявили, що цей океан спочатку був би злегка кислим з високими концентраціями вуглекислого газу, кальцію та сульфату. Однак моделювання в поєднанні з даними космічного телескопа Хаббла, показують хлорид на поверхні Європи, який передбачає, що вода, швидше за все, стала багатою хлоридом. Іншими вважають, що океан Європи цілком придатний для життя.

Європа — один з кращих шансів знайти життя в нашій Сонячній системі. Місія НАСА Europa Clipper буде запущена в найближчі кілька років, і тому робота вчених спрямована на підготовку до місії, яка буде досліджувати можливість існування супутника Юпітера. Однак моделі НАСА припускають, що океани є і в інших місяцях. Наприклад, на ще одному супутнику Юпітера, Ганімеді і місяці Сатурна — Титані.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button