Всесвіт

“Хаббл” показав активне “спілкування” галактик незвично близько до Землі (фото)

НАСА показало новий знімок телескопа “Хаббл”. На ньому зображені потоки зореутворення при взаємодії чотирьох карликових галактик.

На новому нещодавно ревізованому зображенні компактної групи Хіксона 31 (HCG 31), зробленому космічним телескопом «Хаббл», видно потоки зореутворення при взаємодії чотирьох карликових галактик. Яскраве викривлене скупчення молодих біло-блакитних зірок — вгорі праворуч від центру – це NGC 1741. Хоча це здається однією галактикою, NGC 1741 насправді є парою карликових галактик, що зіткнулися.

Зображення надано: НАСА, ЄКА та Дж. Чарльтон (Університет штату Пенсільванія); 
Обробка зображень: Г. Кобер (НАСА імені Годдарда / Католицький університет Америки)

Ще одна карликова галактика праворуч від пари пов’язана тонким блакитним потоком зірок, який створює космічне тріо. Четвертий учасник HGC 31 показаний у вигляді потоку молодих блакитних зірок, які вказують на галактику (внизу ліворуч від центру) і на її взаємодію з трьома іншими. Яскравий об’єкт в центрі зображення-зірка, розташована між Землею і HCG 31.

Зіткнення з карликовими галактиками зазвичай спостерігаються за мільярди світлових років від нас і, отже, відбулися мільярди років тому. Однак HCG 31 розташована приблизно в 166 млн світлових років від Землі, що незвично близько до Землі за космічними мірками. Нещодавно переглянуте зображення підкреслює області зореутворення, викликані гравітаційною взаємодією об’єктів. Синій колір “відповідає” за молоді гарячі блакитні зірки, а червоний колір представляє світло в ближньому інфрачервоному діапазоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button