Технології

Вчені придумали гумовий бетон, його можна робити зі старих шин

З’явився новий підхід до перероблення гуми: зі старих шин навчилися робити бетон для житлових споруд.

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

Автори нової роботи з Університету Південної Австралії показали, як створити гумовий бетон і підтвердили, що це економічно життєздатна і стійка альтернатива звичайному бетону.

Вчені працювали з Університетом RMIT і показали, що бетон з гумової крихти — це безпечна і екологічно чиста альтернатива для будівництва будинків в Австралії, а також хороший спосіб переробити старі шини.

У всьому світі щорічно викидають близько 1,5 млрд автомобільних шин. Менше 1% з них використовують повторно, решта потрапляє на звалища. В Австралії близько 51 млн шин опиняються на звалищах, складах або їх скидають у шахти.

За словами авторів роботи, за допомогою перероблення шин в бетон можна зберегти цінні природні ресурси і частково вирішити проблему поховання шин на звалищах.

“Гумові шини не розкладаються, тому вони створюють величезні звалища, а також забруднюють землі і воду. А ще вони підвищують ризик виникнення токсичних пожеж”, – говорить Усама Юссф, доктор і співавтор дослідження

У новому дослідженні автори вивчали, як розробляти та обробляти різні бетонні суміші, які потенційно можуть бути використані для будівництва житлових будинків. Оцінювалася конструктивність, міцність зчеплення і довговічність.

Дослідники виявили, що армований гумовий бетон з крихти, з заміною піску до 20% за обсягом, за деякими параметрами навіть перевершує звичайний бетон. Він більш ударостійкий, пластичний, менше важить, у нього вище коефіцієнт демпфірування, а також краща тепло – і звукоізоляція.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button