Наука

Високий рівень споживання води знижує ризик розвитку серцевої недостатності

Всі ми добре знаємо, що без води людина жити не може. Багато хто впевнений, що в день потрібно випивати не менше восьми склянок, інші вважають, що головне — не відчувати спраги. Однак нове дослідження показує, що правильний рівень гідратації може знизити ризик розвитку серцевих захворювань.

В ході дослідження вчені з лабораторії серцево-судинної регенеративної медицини Національного центру серця, США, проаналізували інформацію про більш ніж 11 000 дорослих у віці від 45 до 66 років. Автори роботи стежили за показниками учасників протягом 25 років.

Для розуміння рівня гідратації, дослідники стежили за рівнем натрію в крові учасників. Цей показник збільшується в міру зниження рівня рідини в організмі людини. Нормальний діапазон вмісту натрію в сироватці крові становить від 135 до 146 мілімолів на літр (ммоль/л), більш високі значення можуть привести до того, що організм людини починає «економити» воду.

Дослідники виявили, що у людей з рівнем натрію в сироватці крові на верхній межі нормального діапазону — вище 143 ммоль/л — ризик розвитку серцевої недостатності* за 25 років збільшився на 39% в порівнянні з тими, у кого цей рівень був нижче. (*Серцева недостатність – це стан, при якому серцевий м’яз не може перекачувати достатню кількість крові для задоволення нормальних потреб організму)

Дослідження також показало, що при кожному підвищенні рівня натрію на 1 ммоль/л в межах норми ймовірність розвитку серцевої недостатності збільшується на 5%.

Вживання достатньої кількості рідини важливо для багатьох функцій організму, в тому числі це допомагає серцю легше перекачувати кров. Автори дослідження рекомендують, жінкам пити від 6 до 8,5 чашок рідини в день (від 1,5 до 2 літрів), а чоловікам — від 8,5 до 12,5 чашок.

Однак потреба людей в гідратації може варіюватися в залежності від ряду факторів, включаючи рівень фізичного навантаження, захворювання і прийом ліків. Наприклад, людей, у яких вже є серцева недостатність, можуть попросити обмежити споживання рідини до 8,5 чашок (2 літри) в день, тому що цей стан може привести до накопичення рідини в організмі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button