Технології

Нова робототехніка направляє користувача і попереджає про небезпеку

Вчені зробили вдосконалену роботу з бортовим комп’ютером: вона вибирає оптимальний маршрут і направляє користувача.

Розробники зробили нову роботу з кольоровою 3D-камерою, датчиком інерційних вимірювань і бортовим комп’ютером: вона обчислює оптимальний маршрут в приміщенні.

Пристрій може точно направляти користувача в потрібне місце за допомогою сенсорних і слухових сигналів, а також допомагає уникати перешкод, наприклад, коробок, меблів і виступів.

Автори нової роботи відзначають, що сьогодні є велика кількість розробок для людей з вадами зору, проте деякі не готові відмовитися від своєї тростини, попри те, що це дуже старий і вже не актуальний інструмент. Також сьогодні існують додатки на базі мобільних телефонів, які під час прогулянки підказують, де знаходиться пішохідна зона. Але коли людина заходить в незнайоме будівлю, ніяка навігація не допоможе.

Автори нової роботи оснастили свою тростину камерою глибини кольору, вона схожа на фронтальну камеру мобільного телефону. Тепер система може визначати відстань між тростиною та іншими фізичними об’єктами, наприклад, між підлогою, дверними прорізами й стінами.

На основі цієї інформації й даних інерціального датчика, Бортовий комп’ютер може зіставити точне місце розташування користувача з планом поверху, а також попередити про перешкоди на шляху.

Також обертовий наконечник роботизованої тростини допомагає власнику точно повернути на потрібну кількість градусів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button