Здоров'я

Вчені: Ракові клітини розростаються в щільних тканинах

Вчені, які співпрацюють з Університетом Нотр-Дам, повідомили, що ракові клітини розростаються в межах щільних тканин. Дослідники вказують на підвищення ризику виникнення онкозахворювання при наявності відповідного середовища в області грудей.

Вчені створили модель тканин людини для вивчення взаємодії ракових клітин зі з’єднувальними тканинами. Модель дала можливість команді обчислити щільність тканини за рахунок імітації здорових і уражених онкологією структур молочної залози. Пінар Зорлутуна, доцент, який працює на кафедрі аерокосмічної промисловості у складі Дослідницького інституту раку при Університеті Нотр-Дам, повідомив про мету створення зазначених моделей. Дослідники переслідували в якості мети імітацію фізіологічного середовища пухлин для отримання нових даних про рак молочної залози в умовах різного мікрооточення тканин організму людини.

Рак частіше виникає навколо епітеліальних клітин. Минулі дослідження продемонстрували відмінності уражених і здорових тканин, які полягають у їх щільності. Згідно з новими даними, підвищення щільності може формувати мікрооточення, відмінну сприйнятливість до збільшення пухлини. Подібні моделі здатні допомогти вченим у вирішенні проблеми створення нових ліків.

Результати дослідження можуть використовуватися в якості частини паралельного підходу перевірки ліків, що передують відправку медикаментів на клінічні випробування.

Кнопка «Наверх»