Здоров'я

Сигнали раку кишечника. Поширений симптом, який часто пропускають

Фахівці організації Bowel Cancer UK (Великобританія) настійно рекомендують звертатися до лікаря при постійному відчутті занепаду сил без будь-яких явних пояснень. За їх словами, втома є поширеним попереджуючим симптомом раку кишечника, який часто пропускають.


Фахівці відзначають, що ранні ознаки раку кишечника бувають ледь відчутними, і багато людей можуть не знати, що знаходяться в небезпеці. Вони констатують: дане захворювання впливає на рівень енергії, його зниження є попереджувальним сигналом про хвороби.

«Симптоми раку кишечника включають втрату ваги, біль у животі і нез’ясовна кровотеча з заднього проходу. Але ви також можете піддатися ризику захворювання, якщо помітите невеликі зміни в своєму повсякденному існуванні. Не ігноруйте втому, яка виникає у вас, поговоріть з лікарем, якщо відчуваєте себе пригніченим, знесиленим», — дали пораду експерти організації.

Почуття втоми дуже поширене і зазвичай не викликано чимось серйозним – тому в якості симптому колоректального раку його часто пропускають. Але рядову втому досить легко «вилікувати»: для цього потрібно скоротити кількість споживаних кофеїну і солодощів, висипатися, захищати себе від впливу стресу.

«Якщо ви виявите, що сильно втомлюєтеся, хоча не займаєтеся якоюсь енергійною фізичною діяльністю і досить спите, будьте насторожі – це може бути викликано основним захворюванням. Втома або виснаження, продовжуються тривалий час, не є нормальними», — попереджають британські онкологи.

Медики пояснюють: рак кишечника провокує нестачу заліза в організмі, що може викликати анемію, зумовлене зниженням кількості еритроцитів. Це і сприяє відчуття втоми, втрати тонусу. Також може проявлятися інший симптом – блідість шкіри.

Фахівці нагадують, що особливо високий ризик розвитку колоректального раку стає в певному віці після 50 років. Віковий фактор відповідальний за 90 відсотків всіх випадків.

«Споживання великої кількості червоного і обробленого м’яса, куріння, зловживання алкоголем, ожиріння також впливають на виникнення даного захворювання. Міняйте свій раціон і спосіб життя, щоб підвищити свої шанси на збереження здоров’я», — закликали лікарі.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть