Здоров'я

Новий метод лікування раку більш ефективний, ніж хіміотерапія

Вчені з Університету Глазго виявили процес, здатний викликати загибель ракових клітин, який може бути більш ефективним, ніж сучасні методи лікування раку, пише Independent.

Новий метод знищення ракових клітин, який отримав назву Caspase Independent Cell Death (CICD), призвів до повного знищення пухлин під час експериментів. Більшість сучасних методів протиракової терапії (хіміотерапія, радіація та імунотерапія) працюють шляхом вбивства ракових клітин за допомогою процесу, званого апоптозом. При апоптозі терапія часто не дозволяє вбити ракові клітини, що призводить до рецидиву захворювання і може мати небажані побічні ефекти, в тому числі новий розвиток раку.

На відміну від апоптозу, новий спосіб попереджає імунну систему через звільнення запалених білків. Потім імунна система може атакувати залишкові ракові клітини, які вижили після терапії.

У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Cell Biology, йдеться, що переваги нового способу знищення клітин можуть бути застосовні до широкого спектру типів раку.

Терапія здорових клітин організму, які потрапили під вплив раку, здатна впоратися з багатьма видами цієї хвороби, згідно з дослідженням британської некомерційної організації Cancer Research UK.

Кнопка «Наверх»