Наука

Вчені розгадали 50-річну таємницю росту рослин

Дослідники з Каліфорнійського університету вперше показали молекулу, від якої залежить розвиток рослини.

Plants growth
Фото Від Focal.Point

Йдеться про молекулу ауксину. Слово ауксин походить від грецького слова “ауксеїн”, що означає “рости”. Існує два основні шляхи, які ауксин використовує для управління ростом рослин, і один з них вчені вперше зафіксували. Клітини рослин знаходяться в клітинних стінках, їхній основний шар складається з трьох компонентів: целюлози, геміцелюлози та пектину.

“Целюлоза працює як арматура у висотній будівлі та забезпечує міцність. Її також роблять міцнішим за ланцюжок геміцелюлози” – Чженьбяо Ян, професор ботаніки та керівник дослідницької групи.

Ці компоненти визначають форму рослинних клітин, може вийти листя чи голки. Ці форми допомагають зробити клітини щільними й забезпечують стійкість рослин.

Автори нової роботи з’ясували, що це відбувається, оскільки ауксин викликає проникнення протонів у клітинні стінки, тим самим знижуючи рівень pH. Нижчий pH активує білок, експансин, який руйнує зв’язки між целюлозою та геміцелюлозою, дозволяючи клітинам розширюватися. Існує два відомих механізмів, за допомогою яких ауксин регулює зростання. Один із них — зниження pH, описане в новому дослідженні. Інший — здатність ауксину включати експресію генів в ядрі клітин рослин.

Автори підбили підсумок і заявили, що ауксин важливий майже для кожного аспекту росту та розвитку рослини, зокрема, для плодів, насіння та коріння. Тому нове відкриття, упевнені вони, допоможе у підтримці сільського господарства, а також розуміння базових принципів біології.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button